RSS
niedziela, 19 maja 2013

Wczoraj zabraliśmy się do działania, całe popołudnie spędziliśmy na polu,przygotowując grunt pod sadzenie. Szło to bardzo opornie,niestety Młoda z Młodszym niestety zlali robotę,był z nami tylko Starszy.Zrobiliśmy tylko 1/5 tego co zostało zaplanowane do zrobienia,chociaż tyle,że udało nam się już posadzić dwa rządki ziemniaków. Młoda po pracy przyszła do domu odpoczywać, jej wysiłek skończył co do obowiązków ograniczył się tylko do wyprowadzenia psa. Młodszy był na rowerze i jak to określił na tyle zmęczony aby nie mieć siły zejść na dół pomóc w wypakowywaniu auta. Jestem wściekła na nich i powiem szczerze odpłacę im tym samym. Nie lubię u moich dzieci takiej ignorancji jaką pokazali wczoraj. Ja rozumiem,że mogą być zmęczeni, ale niestety pomyć garnki czy zrobić pranie to chyba by wypadało. Dzisiaj niedziela i jak nigdy w domu bałagan, oj ciężko będzie żyć na dwa domy a raczej ogródki byleby do sierpnia.

07:31, szszyszka
Link Komentarze (2) »
czwartek, 16 maja 2013

Starsze państwo które do końca sierpnia mieszka w naszym teraz domu jest bardzo cierpliwe. Wytrzymują wszystkie wizyty nasze z ekipami remontowymi, pozwalają nam spokojnie przygotowywać ziemię do sadzenia. Do sierpnia niestety musimy się troszkę pomęczyć , my na mieszkaniu z wiecznymi dojazdami a oni naszymi wizytami. Staramy się jak najmniej ich nachodzić ,ale ten tydzień jednak będzie niestety bardzo dla nich męczący. Muszę przyznać,że bardzo poszli nam na rękę i np. ekipę remontującą dach wpuszczą od razu jak tylko dostaniemy zgodę.To dla nas bardzo dużo. Ogólnie jest dobrze, zamiana mieszkań odbywa się pomału ale jak na razie bezproblemowo.Więc idziemy do przodu, co prawda małymi kroczkami ale jednak do przodu.

06:19, szszyszka
Link Komentarze (3) »
wtorek, 14 maja 2013

W końcu wracam do pisania,wydarzeń mamy masę, tych dobrych i tych mniej przyjemnych. Kredyt podpisany, notariusza podpisaliśmy w miniony piątek. Biedni ,spłukani z kredytem na karku ale szczęśliwi. A potem zaczęły się cuda wianki. Warunek wypłacenia kredytu jak wiecie to zawiadomienie Starostwa o remontach jakie chcemy zrobić. Więc wczoraj do pojechałam załatwiać wniosek z potwierdzeniem. Wpisałam wszystko bez przeróbek ,fakt bo niestety każda przeróbka to kierownik budowy,plany itp. Tak wiem skłamałam ale nie było innego wyjścia.Dlaczego to zrobiłam? Ktoś z banku się kapnął ,że dali nam warunek niemożliwy do zrealizowania. Ponieważ każda zmiana to od razu podanie,plany architekta, a to nie jest sprawa aby załatwić w ciągu jednego dnia tak jak chciał bank,to są tygodnie. Jak określono w banku takie pismo do nich złożyłam i jest w porządku. Jeżeli bym postąpiła wedle prawa tak jak powinnam zrobić niestety bank musiałby anulować kredyt. Fajnie, nie dość ,że człowiek ma pętlę na szyi i myśli,że ma po wszystkim to do końca tak nie jest. Teraz oświadczenie wraca do centrali banku gdzie zostanie przeanalizowane i do pięciu dni ma zostać wypłacony kredyt. Właśnie to przeanalizowanie mnie najbardziej martwi bo skoro wypisałam ,że np. C.O będzie miało poprzednie parametry a C.O w ogóle tam nie było więc teraz co? Zatwierdzą czy anulują ten kredyt czy oskarżą nas o wyłudzenie. Gość czyli nasz doradca powiedział ,że z papierami wszystko w porządku. Zobaczymy. Teraz muszę nasze wypisane prace w Starostwie pozmieniać jako budowlane( całe szczęście nie wszystkie). Tylko,że to jest czas a jego nie mamy zbyt dużo, gdyż kolejny warunek banku,wykonać do końca marca. 

Ale podsumowując to wszystko,to stwierdzam,że to wszystko jakieś chore. Musiałam w Starostwie określić nawet jaki kolor dachu będę miała. A skąd mam to wiedzieć,skwitowałam to tylko słowami,ze zależy jaki kolor będzie w promocji. Więc miła pani poszła mi na rękę i kazała wpisać ciemny lub jasny. Na wszystko trzeba zawiadamiać ,kurnik drewniany, też.Czyli masz swoje a tak naprawdę nie masz swojego to jakieś chore. Jeżeli państwo chce ingerować w moją posiadłość to chyba powinno się dostać ziemię za darmo,lub chociaż za tą ziemie nie płacić podatku.Nie dopytałam wszystkiego ale ciekawi mnie czy wymiana okien,drzwi to też zawiadomienie o remoncie. 

08:16, szszyszka
Link Komentarze (2) »