RSS
poniedziałek, 09 maja 2016

Nic się nie układa. W pracy coraz gorzej,a ja dalej w niej tkwię,paranoja jakaś. Ona jest jak nałóg,szkodzi a rzucić jej nie mogę,boję się co zrobię jak jej braknie. Chociaż coraz częściej zdaję sobie sprawę ,że głową muru nie przebiję i najwyższa pora powiedzieć dość.Brakuje mi odwagi Młodych (Dochodzącego i Młodej),na wynajmie a Dochodzący złożył wypowiedzenie bo praca mało płatna,za aprobatą Młodej. Ok,nerwa mam z tego powodu,bo niby długów nie mają ale oszczędności też brak. Może motorem dla mnie do jakiejś zmiany będzie fakt,że czeka mnie zabieg na cieśń nadgarstka który odbędzie się na początku lipca. A ja oczywiście panikuję bo co jak nie będzie toto ,bo mi jakoś dziwnym trafem inne palce drętwieją. Jak nie panikować skoro badanie na cieśń wyszło w normie a ortopeda twierdzi,że ono miało tylko pomóc w diagnozie. Zastanawiam się czy nie zrezygnować ,ale z drugiej strony czy warto...w końcu myślę o zmianach w swoim życiu.Ech,rozterki mnie nawiedzają.

20:33, szszyszka
Link Komentarze (2) »
środa, 13 kwietnia 2016

Trochę późno,ale wreszcie udało mi się zmobilizować i wstawić zdjęcia koźlątek. Urodziło się koziołek Dominator i kózka Alutka. Dlaczego takie imiona? Dominator gdyż dominuje ,jest silny,zdrowy i rozbrykany,po za tym oczko mamy Zuzki. Alutka to kózka,wesoła,drobniejsza,walcząca,jednak słaba i odrzucana przez matkę, pierwotnie nosiła imię Mała,Malutka. Koziołek da sobie radę jednak ,martwi mnie kózka.

 

 A tu zdjęcie specjalnie dedykowane małej Ef ,pierwszy spacer mamy z dziećmi. Przytulaśny Dominator i Alutka.

09:38, szszyszka
Link Komentarze (8) »
piątek, 08 kwietnia 2016

Ogłaszam wszem i wobec ,że moja Zuzia poczekała na pancie aż będzie mieć urlop. Wczoraj ok 19-tej się zaczęło,nie będę opisywać pierwszych oznak. Poród poszedł gładko o 22-giej urodziło się koźlątko,Zuza wylizała,pancia do cyca podsunęła i pomogła złapać. Czekała na łożysko ale nic z tego około północy wypadło drugie i procedura ta sama. Doszło jeszcze podziękowanie od Zuzy dla czuwającej panci,zostałam wylizana w podziękowaniu za głaskanie ,uspakajanie. Ok 1-ej po urodzeniu łożyska poszłam spać ,dzisiaj koźlątka zaczynają przy mamie brykać. Zdjęcia maluszków innym razem.Co się wykociło też nie wiem muszę poczekać i zobaczyć jak sikają ,sposób sikania to znak rozpoznawczy :):):). 

07:06, szszyszka
Link Komentarze (2) »
czwartek, 07 kwietnia 2016

W pewnym momencie przychodzi czas na zmiany,niektóre dobre,inne nie najlepsze.Dużo się dzieje w moim życiu oj dużo,a ja po śmierci ojca jakbym zobojętniała. Może to dobrze,może za dużo przeżywałam i brałam do siebie,sama nie wiem. Jedno w tym wszystkim jest pewne,ojciec umarł jak żebrak a tak naprawdę był bogatym człowiekiem. Dlaczego tak sądzę? Może mój osąd jest omylny, jednak skoro mszę żałobną prowadzi czterech księży a kościół pęka w szwach to chyba to świadczy o tym jaki człowiek odszedł. Nie miał nic zdrowia,pieniędzy a jednak pomagał ludziom,zawsze podchodził do życia z humorem. Mój M. kiedy go pierwszy raz spotkał później skwitował ,,Smolenia spotkałem" taki był i z wyglądu,postury,dowcipu.

U mnie zmiany są ogromne,jak dla mnie wszystko to takie rozpędzone,trybiki się kręcą za szybko. Pomoc mamie finansowa, niestety są tam długi,pomoc teściowej która jest upierdliwa aż do bólu.Teściowa nie potrzebuje pomocy finansowej jednak jest tak absorbująca,odrzuca każdą pomoc ze strony wszystkich instytucji oraz osób. Niestety tylko mojego męża toleruje i od niego wymusza ciągłe jeżdżenie do niej. To czas, koszt, a także zszarpane nerwy mojego,przecież musi być na każde zawołanie,każdy kaprys czy fanaberie. Do tego Młoda mi się wyprowadziła ,więc dziecku też chciałabym pomóc ,mimo sprzeciwu młodych tzn. Młodej i przyszłego zięcia(może tak go nazwijmy jak się nic nie zmieni).Więc matka żeby pomóc obiecała opłacać jej tą szkołę do której i tak nie uczęszcza bo zajęcia wymyślili od 17 do 21 w weekendy i dojazdu do domu brak. Dobrze ,że ktoś podpisuje jej listę obecności ,żeby kary nie płacić jednak innego sposobu nie ma. Młoda mieszka  na odcinku drogi dom-praca więc matka podrzucała wędzonki,jajka i inne smakołyki w takich ilościach,że biedni nie mogli tego przejeść więc zamrażali. Matka po pewnym czasie zmądrzała i przestała jedzenie dostarczać. Ale moje dziecko nie ma lekko bo matka wymyśliła inny sposób pomocy to da na serwis obiadowy,to po kryjomu wrzuci do skarbonki,to kupi rzeczy a to kolorowe podusie,a to pościel,prześcieradło czy ostatnia fanaberia mamuśki to stacja parowa. Tak wiem,muszę przestać bo ,,zięciu" może czuć się mało komfortowo. Jednak muszą kupić pralkę(póki co u nas piorą od czasu do czasu) a to są koszta,niestety na pralkę nie chcieli wziąć,czy pożyczyć ,wiec jak nie nie drzwiami to oknem włażę im z butami w życie.Pomału daję im coraz więcej oddechu,chwała im za to,że wytrzymali ze mną.Na usprawiedliwienie powiem,że to pierwsze dziecko mi się wyprowadziło,więc się martwię.

Co jeszcze u mnie ?Czekamy na wykot Zuzki z niecierpliwością,termin ma na jutro,jednak jak wiadomo różnie bywa. Dziś pierwszy dzień mojego urlopu i wielkie plany z nim związane,czyli praca która daje satysfakcję bo na swoim.

Jestem po badaniu na cieśń nadgarstka i jakież rozczarowanie,wszystkie odchyły w normie,neurolog robiący to badanie stwierdził,że bóle prawdopodobnie od kręgosłupa podejrzewa szyjnego.Dostałam doła,wielkiego doła,kilka dni zajęło mi dojście do siebie,poprzestawanie sobie kilku spraw,w głowie,w życiu.

Praca,tu się ostatnio działo,70 okien było mało,to trzeba było umyć 140 dużych plus 25 małych piwnicznych.Zarobek śmieszny 700 zł czekam na przelew. Dobrze,że Młoda zaproponowała pomoc śmignęłyśmy w dwa tygodnie wszystko. Bardzo się cieszę z tego zarobku, mam na pomoc mamie,teściowej (dojazd też kosztuje) a i Młoda sobie coś przyrobiła. Końcem marca zdałyśmy klucze do przychodni tak więc w domu jestem wcześniej. Póki nikt mnie nie pogania jest w porządku i lepiej niech tak zostanie.Tam gdzie nie zostanie mi opuszczony gabinet przed 18-tą nie myję , idę do domu. W tym roku jestem mądrzejsza,nie dam się nikomu po mnie wieszać tylko dla tego,że ktoś w gabinecie siedzi dużej. Niech pielęgniarki wyżywają się po lekarzach a nie po sprzątaczkach,my też ludzie :).

 

 

05:35, szszyszka
Link Komentarze (2) »
niedziela, 28 lutego 2016

W środku mnie kompletna nicość. Czekam na pewne wiadomości ,mam nadzieję,że będą dobre. Co będzie gdy będą złe ? Stracę wiarę w ludzi? Popadnę w większą depresję niż obecnie jestem? Miałam iść w tygodniu spytać się o pracę,nie poszłam,zaprzątnął mi głowę pogrzeb. W pracy zmiany,chyba  na gorsze, w każdym bądź razie nic dobrego nie wróżą. Leki na depresje i bezsenność też jakoś nie pomagają. Przymulają a i owszem,jednak czarne myśli krążą w pobliżu. A może rzucić to wszystko w cholerę pracę ,dom,rodzinę ... tylko co potem,będzie tylko pustka. Ta wiadomość musi być pozytywna,musi. Mam wrażenie ,że ona może podźwignąć mnie z kolan lub zmusić do upadku.

19:20, szszyszka
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 22 lutego 2016

Wczoraj ojca znaleziono martwego w drodze do pracy. Policja,prokuratura,sekcja zwłok która będzie jutro o 9.00 rano. ZUS przesuwał mu ostatecznie do 8 marca termin,kiedy będzie mógł przejść na emeryturę. Zawsze mówił,że tego nie dożyje, a ja modliłam się ,aby nie miał racji. Niestety zmarł szesnaście dni przed przejściem na emeryturę. Ciężko się z tym pogodzić,a najbardziej chyba z tym,że umarł na ulicy całkiem sam bez bliskiej osoby przy sobie. Że nie było nikogo kto by mu pomógł,wezwał pogotowie,podał glicerynę którą miał przy sobie. W domu pożegnał się mamą która szła na Gorzkie Żale a on do pracy,za te marne 3/h słowami pomódl się za mnie. Miał 66 lat,cichy ,skromny,ubogi duchem,nigdy nienarzekający . Żegnaj Tato,już mi Ciebie brak. 

15:24, szszyszka
Link Komentarze (9) »
czwartek, 11 lutego 2016

Dzisiaj wszystko załatwiłam,badanie zostanie przeprowadzone 31 marca. Trochę miesza to moje plany względem urlopu na początku kwietnia. Nie wiem co robić,zgłaszać urlop czy czekać jak wyniki wyjdą. Póki co liczę na to ,że nie zdążą wrócić mocne bóle zanim doczekam się terminu.

20:45, szszyszka
Link Komentarze (1) »

Zła wiadomość to taka,że kilka ostatnich nocy to powrót bólu rąk. Dziś ortopeda oznajmił,wręczając mi skierowanie ,że mam się przebadać neurologiczne pod kątem cieśni nadgarstka. Mam tylko nadzieję ,że to będzie to a nie od kręgosłupa.Blokady nie dostałam,ku mojej rozpatrzy oczywiście więc nie ma co zwlekać i jeszcze dziś idę zapisać się na termin do szpitala.

Dobra wiadomość to taka ,że kierownik zapłacił tyle ile chciałam. Trza facetowi podziękować:)

10:20, szszyszka
Link Komentarze (3) »
sobota, 06 lutego 2016

Znowu szarpanka z kierownikiem ,a jakże mogłoby być inaczej :). Przypomniałam mu się o jednym dniu kiedy robiłam za koleżankę. Głupek chce mi za to dać 20 zł. ,ja krzyczę 40 zł i zdania nie zmienię. Jęczy ,że tyle nie ma ,trudno,ja też tyle siły nie mam żeby sama zapierdzielać na obiekcie. Zobaczymy co z tego wyniknie,dostanę tyle ile chciałam czy nie.

17:14, szszyszka
Link Komentarze (3) »

Młody przegiął,totalne,zrobił głupią rzecz aż do bólu.Nie pomogły wcześniejsze rozmowy ,tłumaczenia,ba nawet groźby. Młody oznajmił mi kilka dni temu,że zrezygnował z matury.Powietrze z nas uszło jak nam to powiedział,myślałam,że do tego nie dojdzie. Myślałam,że wytłumaczyliśmy mu powagę sytuacji ale gdzie tam,przecież mądrzejszy od matki,ojca i rodzeństwa. Powód rezygnacji prozaiczny,on matury nie potrzebuje,on chciałby gdzieś pracować aby mieć fach w ręku. Noż jasna cholerka,trzy lata temu go prosiłam aby szedł do zawodówki,ale nie on idzie do liceum profilowanego.Więc po jaką cholerę płaciłam za studniówkę i wyszykowanie się na nią. Nie żebym była jakąś materialistką ale wydaje mi się,że ta impreza przeznaczona jest dla osób zdających egzamin dojrzałości.Może tylko mi w swojej naiwności się tak wydaje. Teraz chce pracować już od kwietnia bo jest w trakcie robienia prawa jazdy i chce uzbierać sobie na samochód bagatela 6 tyś. Matka chciała kupić na początek coś nie drogiego,tak do 2 tyś,ale nie bo jemu się nie opłaca on chce taki i już. Noż, rozpuściłam ,,gada " jak nic. Trochę chce mi się śmiać z jego ,,perfekcyjnego "planu. Oto ten plan.Po pierwsze naleźć pracę za min 1700 ,po drugie po od paleniu matce 300,zostawić sobie na różne potrzeby 400 a tysiąc oszczędzać. Tia, już to widzę,ale co ja dziecku będę zabraniała marzyć,później powie ,że znowu widzę wszystko w czarnych barwach. Oj synu jeszcze tak naprawdę nic o życiu nie wiesz,bo tak naprawdę życia nie da się zaplanować. 

06:08, szszyszka
Link Komentarze (7) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 55